תפריט
Your Cart

אישה עם ציניה אדומה

אישה עם ציניה אדומה
אישה עם ציניה אדומה
אישה עם ציניה אדומה
אישה עם ציניה אדומה
אישה עם ציניה אדומה
אישה עם ציניה אדומה
אישה עם ציניה אדומה
₪130.00

אפשרויות זמינות

details
מארי קאסאט נולדה בפנסילבניה שבארה”ב, לזוג הורים אמידים ומשכילים. בשנת 1860 התחילה קאסאט לימודים באקדמיה לאמנות של פנסילבניה. לאחר כשנתיים שסיימה ללמוד,  היא הגיעה למסקנה שכדי להתפתח כאמנית עליה לעבור למערב אירופה, כדי ללמוד מציורים במוזיאונים וגם כדי ללמוד אצל מורים לאמנות. למרות הקושי בנסיעה כאישה צעירה לבד, מעשה שבזמנו לא היה שכיח, נסעה קאסאט ב-1866.
אחרי שנים שבהן ביקרה במוזיאונים ולמדה אמנות בפריז, ברומא, בסביליה בפארמה, ובאנטוורפן, התיישבה בפריז ב-1874.
קאסאט שלחה את ציוריה לסלון בפריז. עבודותיה התקבלו שם והוצגו לראווה בשש תערוכות.
ב-1877, לאחר שעבדה שלוש שנים בפריז, הביא צייר שהכירה בבלגיה לסטודיו את אדגר דגה. דגה הזמין אותה להצטרף לקבוצת האמנים האימפרסיוניסטים ולהציג את ציוריה איתם במקום בסלון. קאסאט הסכימה מייד, מפני שהעריכה את החדשנות האמנותית של דגה ועמיתיו האימפרסיוניסטים, ביניהם גם ברת מוריזו.
מארי קאסאט הציגה לראשונה עם קבוצת האימפרסיוניסטים ב-1879 וזכתה להערכה רבה מצד מבקרי אמנות ואספנים. 
הקומפוזיציה של האמן אדגר דגה, ושל ההדפס היפני, ניכרים בעבודותיה, כמו למשל בציור "האמבט", אבל אינם פוגעים במקוריות של הציירת ובעיצוב המיוחד שלה. הדמויות בציורים של קאסאט הן בעיקר נשים וילדים, אותם היא מציגה באובייקטיביות וברגש.

נא לכתוב ביקורת

אנו מייצרים את התמונות לפי מפרט מדוייק, אך יש מקרים שבהם התמונה תהיה שונה במקצת מהמידה המוצהרת בדף המוצר בכמה סנטימטרים, הסטיה תהיה תמיד לטובת הלקוח